Diskusia však ukazuje, že si nie istí, či by sa na olympiáde mali zúčastniť naozaj len tie krajiny, ktoré dodržiavajú olympijské prímerie.
Zapojte sa do pokračovania diskusie a nájdime spoločné riešenia problému, ktorý sa týka nás všetkých.
Keď budete hlasovať aspoň za sedem komentárov, budete zoskupení v názorových skupinách.
Ďakujeme, že diskutujete slušne!
Odpojiť Facebook účetOlympiáda s mierom a zároveň so športovcami podporujúcimi vojnu?
Napriek tomu, že sa diskutujúci nezhodli na tom, či by mali byť na olympiádu pripustení ruskí športovci, sa našiel konsenzus na názore, že „olympijské hry sú nerozlučne spojené s myšlienkou mieru medzi národmi a také by mali aj ostať”. Nezhoda však panovala na tom, či by mať možnosť štartovať športovci, ktorí otvorene podporujú akúkoľvek vojnu. Ako by to teda malo byť?
Existuje šport v apolitickom vzduchoprázdne?
Základný rozdiel medzi skupinami A a B spočíva v názore, že „politika a šport nemajú nič spoločné.” Zatiaľ čo v tomto prípade s výrokom súhlasilo 80 percent zo skupiny B, v skupine A tento názor odmietalo vyše 70 percent.
Na strane druhej si zhodne uvedomujeme, že „politika často v športe zneužíva svoju moc”, ako aj na tom, že „olympiáda nie je obyčajné športové podujatie, pretože v sebe neoddeliteľne nesie aj myšlienku mieru”. Diskusia teda ukázala, že šport a politika či hodnoty nie sú izolovanými javmi, no sú vzájomne prepojené. Ako teda dosiahnuť zdravú symbiózu?
Zapojte sa do pokračovania diskusie a nájdime spoločnú reč a podobu športu, ktorý dokáže spájať.
Viac informácií o projekte a výsledky predošlých diskusií nájdete na www.staging.demdis.sk.
Pravidlá diskusie nájdete v Kódexe férovej a otvorenej diskusie, ktorý tvoríme spolu s vami. Viac o metodike nájdete na tomto linku. Live report z diskusie zas nájdete tu.