Čo ohrozuje tradičné rodiny? LGBTI komunita či kultúrne vojny?

Akú farbu si oblečiete na pohreb? Akú farbu majú šaty nevesty? A aká je vaša obľúbená farba? Odpoveď na tieto otázky sa môže líšiť v závislosti od krajiny, kultúrneho okruhu či osobnej preferencie každého z nás.

V Indii má nevesta červenú farbu a v Japonsku sa nosí biela na pohreb. Preto neprekvapili ani konsenzuálne výsledky poslednej diskusie na tému Je svet čierno-biely alebo dúhový?. Z diskusie vyplynula zhoda na tom, že „ľudia sú príliš pestrofarební na to, aby sme ich vnímali čiernobielo,“ rovnako aj na tom, že by sme mali „byť tolerantní ku všetkým farbám“.

Čo sa stane, ak zmeníme zorné pole a slovíčko farba nahradíme identitou? Čo, ak slovíčko farba zameníme za tradičné či dúhové rodiny? Prestávame tolerovať pestrofarebnosť ľudí?

Predošlá diskusia taktiež ukázala, že spoločne vnímame toleranciu ako „rešpektovanie všetkých farieb života, pokým nespôsobujú utrpenie druhým”. Aké formy spôsobov žitia preto podľa vás ohrozujú funkcie rodiny? Sú to páry rovnakého pohlavia? Či skôr narastajúci konflikt v spoločnosti, ktorý spôsobuje, že sa v tejto krajine necítime príjemne a bezpečne?

Posledné roky sa v celospoločenskej diskusii objavuje pojem tradičnej rodiny, hodnôt tradičnej rodiny či ohrození rodiny. Čo však tento pojem znamená? Je ňou nukleárna rodina (otec, mama a deti)? Môže mať širší význam? Ohrozujú ju iné modely rodín? Alebo to, čo ohrozuje rodinu je nedostatok empatie, nenávisť alebo nedostatok lásky?

Zapojte sa do diskusie a prispejte spoločnému úsiliu nachádzania konsenzu a porozumenia v pestrofarebnom svete. Diskusia je otvorená do 2. augusta.

Prečo si pripojiť Facebook?Odpojiť Facebook účet        ×

Prepojením svojho Facebook profilu s konverzáciou máte možnosť prezentovať svoje originálne názory pod vlastným menom. Okrem toho ak sa do konverzácie zapojíte z rôznych zariadení, vždy uvidíte len tie komentáre, o ktorých ste ešte nehlasovali. Facebook nesleduje vaše aktivity na našej stránke. Viac info nájdete tu.

Úspešne ste sa prihlásili na odber DEMDIS
Skvelé! Potom dokončite platbu, aby ste získali úplný prístup ku všetkému prémiovému obsahu.
Chyba! Nepodarilo sa prihlásiť. neplatný odkaz.
Vitaj späť! Úspešne ste sa prihlásili.
Chyba! Nepodarilo sa prihlásiť. Skúste to znova.
Úspech! Váš účet je plne aktivovaný, teraz máte prístup ku všetkému obsahu.
Chyba! Platba v pruhoch zlyhala.
Úspech! Vaše fakturačné údaje sú aktualizované.
Chyba! Aktualizácia fakturačných údajov zlyhala.